DA BI ČETVOROČLANA PORODICA JELA BUREK I JOGURT ZA DORUČAK, RUČAK I VEČERU, ZA TO TREBA ČAK 72.000 DINARA! 1 status uzdrmao Srbiju

FOTO: BEOGRAD.IN

Poskupljenja su u našoj zemlji tema svakodnevnih razgovora, jer ona nisu zaobišla nijednu granu, pa tako ni pekarske proizvode.

Nastavak teksta ispod oglasa 💗

Ranije smo već pisali da je za jedan doručak – čaša jogurta i četvrtina bureka potrebno 200 dinara!

Ova tema preselila se i na društvene mreže, a neko je čak izračunao koliko je novca potrebno na primer četvoročlanoj porodici da svakog dana u mesecu jede na primer burek i jogurt tri puta dnevno! Došli su do neverovatne sume!

Nastavak teksta ispod oglasa 💗

– Četvoročlana porodica da samo jede burek i jogurt za doručak, ručak i večeru je mesečno 72.000 dinara ! Mislite o tome – napisao je jedan Tviter korisnik.

Dalje je izvedeno i kako su došli do te računice:

Nastavak teksta ispod oglasa 💗

– Najjeftiniji burek i jogurt su 200dinara x 4 x 3 x 30 = 72.000 dinara.

A komentari su se dalje samo nizali.

Nastavak teksta ispod oglasa 💗
  • Pa mnogo je burek za svaki obrok, mora nekad i kifla.
  • Nije zdravo, malo voće i povrće da se ubaci, izađe jeftinije.
  • To mu dođe 2.500 dinara dnevno? Jel’ ti znaš šta može sve da se spremi za 2.500 dinara? Ko jede burek tri puta dnevno da li ti normalan..
  • Jeftinije je jesti kod kuće svakako nego hraniti se u pekari.
FOTO ILUSTRACIJA: PIXABAY
  • Nek’ izbace večeru i prepolove doručak i stane sve u 36.000, ako prepolove i konzumaciju jogurta, dao bi se još koji dinar zavrnuti.
  • Zašto bi neko jeo to svaki dan za sva tri obroka? Kuvano je s razlogom popularno u narodu, ne samo zbog zdravlja već isplativosti.
  • Tačno to razmisljam danas. Za jedno mleko, dva jogurta, četiri đevreka (ne bureka) i dva hleba ode 1.000 din. Znaci 30.000 mesečno ni za šta…

(Izvor: Kurir)